Prześpij się z tym

Rozmowa z Larsem Jägre, dyrektorem sprzedaży TEMPUR® na Europę, który odwiedził Polskę z okazji otwarcia nowego showroomu marki w salonie Sen i Zdrowie, mieszczącym się na terenie Tritum Business Park w gdyńskim Nowym Orłowie.

 ŁUKASZ TAMKUN: Materace to dobry biznes?

LARS JÄGRE: Wystarczy spojrzeć na rozwój naszej firmy. Sprzedajemy nasze produkty w ponad osiemdziesięciu krajach, otwieramy kolejne salony i filie na całym świecie. Tu, w Gdyni mamy tego świetny przykład. Muszę przyznać, że kiedy wszedłem do tego showroomu, byłem zaskoczony. Spodziewałem się czegoś ekskluzywnego, eleganckiego, czegoś, co przystoi produktom luksusowym. Dostałem coś zupełnie innego, kojarzącego się z apteką, minimalistycznego ale nie w artystycznym sensie. Bardzo duży nacisk kładziony jest tu na zdrowie, mniejszy na luksus.

Słowem-kluczem w odniesieniu do Tempura jest technologia. Nie traktujemy naszych produktów jako luksusowe, w znaczeniu – na pokaz. Nie musimy im nadawać takiego wizerunku, żeby uzasadnić ich cenę. To, co oferujemy naszym klientom, jest po prostu jakością, którą chcemy pokazać nagą, techniczną, wręcz kliniczną Nie da się tego zrobić na przykład z samochodem – musimy go jakoś pokolorować, bo nie można pokazać tylko silnika i powiedzieć, że oto mamy świetny produkt. My możemy i powinniśmy podkreślać, że to, co widzisz jest surowe, ale nowoczesne, najwyższej jakości i w tym sensie luksusowe. Kiedy już pościelimy sobie łóżko, nikt nie zauważy materaca, choć z pewnością poczuje. Dlatego właśnie sprzedajemy czystą jakość a nie kolorowe tkaniny.

 

Myśli Pan, że polski rynek jest dość rozwinięty dla produktów Tempur? Nie tylko w sensie zasobności portfeli ale i mentalności.

Połowa populacji śpi byle gdzie, na przykład na sofach. To się jednak szybko zmienia. Widzę coraz więcej szczególnie młodych ludzi, którzy kupują sobie duże łóżka i szukają do nich wysokiej klasy materacy. To każe mi wierzyć, że oni zaczynają rozumieć, że zdrowy sen to lepsze życie. Oczywiście musi minąć dużo czasu, zanim zechcą wydać więcej na łóżko niż na samochód. Ale proszę się nad tym zastanowić – jak dużo czasu spędzamy w samochodzie? Dwie godziny dziennie? A jednak jesteśmy gotowi wydawać fortunę na różne dodatki do niego. W łóżku spędzamy cztery razy więcej czasu, ale kiedy przychodzi do inwestowania w nie…

Sen to zdrowie

Nikt nie docenia bardziej komfortu dobrego materaca, niż ten, dla którego sen jest jeszcze zbyt żywym wspomnieniem w drodze do pracy. Szybko jednak zapominamy o tęsknocie za dobrym snem kiedy wciągamy się w wir pracy i życia codziennego. Jest to niedopatrzenie, jeśli się weźmie pod uwagę, że na sen poświęcamy jedną trzecią naszego czasu i że jest on jedną z głównych miar jakości naszego życia.

Ta relacja jest jednak zwykle pomijana, jeszcze częściej – nieuświadamiana, a jednak przełożenie zdrowego snu na zdrowie ogólne jest oczywiste, w gruncie rzeczy intuicyjne.

Niewiele jest aspektów życia, które nie zyskają na porządnym wyspaniu się i nie chodzi tylko o sprawy czysto zdrowotne, jak spadek ryzyka zawału czy wylewu. Jest to też kwestia naszej codzienności, bo zdrowy sen to świeżość umysłu, wyższa wydajność, czy po prostu pozytywny nastrój.

Z tą myślą powstał w gdyńskim Nowym Orłowie na terenie Tritum Business Park pierwszy w Trójmieście salon Sen i Zdrowie, będący sklepem firmowym marki Tempur, oferujący szeroką gamę materacy, łóżek oraz akcesoriów specjalistycznych. Trudno znaleźć w nim cokolwiek z atmosfery sklepu meblowego, nacisk położony jest nie na wizualną, ale praktyczną i zdrowotną stronę snu. Jest to pierwsza wskazówka, że filozofia tego miejsca jest wyjątkowa.

Drugą są ludzie. Zamiast typowych handlowców, których moglibyśmy się spodziewać w takim miejscu, przywitają nas profesjonaliści – specjaliści od snu. Możemy się więc spodziewać szczegółowego wywiadu dotyczącego nawyków i trybu życia, ale i wskazań zdrowotnych. Materac nie ma bowiem być tylko wygodny. Znaczenie snu dla rehabilitacji czy wsparcia leczenia na przykład chorób kręgosłupa jest nie do przecenienia, jest to jednak materia trudna i delikatna, potrzeba więc właśnie specjalisty, żeby odpowiednio dobrał nam produkt.

A ten jest również z najwyższej półki. Materace marki Tempur mają długą i chlubną historię oraz opinię najlepszych na świecie ze względu na zastosowanie unikalnego materiału. Dość powiedzieć, że wywodzą się z technologii kosmicznej i są certyfikowane przez NASA jako asortyment specjalistyczny najwyższej klasy. W efekcie firma stała się największym i najbardziej szanowanym producentem poduszek i materacy na świecie.

Jeśli więc już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy zainwestować w nasz sen i zdrowie, to jest to jedyny krok, jaki musimy wykonać. Po wszystko, a więc poradę specjalisty i dobór właściwego materaca oraz akcesoriów możemy udać się do salonu Sen i Zdrowie.

przespij art


Dane Adresowe

Sen i Zdrowie
81-525 Gdynia
Al. Zwycięstwa 256
CH KLIF I piętro
www.senizdrowie.pl
salon@senizdrowie.pl

Szybki konktakt

tel. +48 (58) 67 04 344
tel. +48 530 004 344

Wydarzenia

© 2019 SEN I ZDROWIE. All Rights Reserved. Wdrożenie: BlueCoyote